Arjantin’de Cumhurbaşkanı Yardımcısı Kirchner’e suikast girişimi

Arjantin’de bir kişi, Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve eski Cumhurbaşkanı Cristina Fernandez de Kirchner’a silahlı taarruz teşebbüsünde bulundu. Mahallî basına yansıyan manzaralarda, bir kişinin, Kirchner’a meskenine girmeden evvel destekçilerini selamladığı sırada silah doğrulttuğu ve müdafaaların müdahale ettiği görülüyor. Arjantin Güvenlik Bakanı Anibal Fernandez, C5N isimli kanala yaptığı açıklamada, olayın akabinde saldırganın gözaltına alındığını, silahın da tahlile gönderildiğini söyledi.

AA’nın aktardığına nazaran, ulusal basına yansıyan haberlerde silahı taşıyan kişinin 35 yaşındaki Brezilyalı Fernando Andres Sabag Montiel olduğu ve daha evvel de silah taşımaktan sabıkasının bulunduğu belirtildi. Montiel’in, Kirchner’ın yüzüne yaklaştırdığı silahı tetiklediği fakat silahın ateş almadığı aktarıldı. Atak anının imajları toplumsal medyada paylaşıldı.

Geçen hafta yargılandığı yolsuzluk davasında hakkında 12 yıl mahpus isteminde bulunulmasından bu yana taraftarları her gün Kirchner’ın konutunun önünde dayanak şovları düzenliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir