Francesco Farioli: Sürpriz olmadı! Takım ruhundan uzaktık

Alanyaspor Teknik Yöneticisi Francisco Farioli, Ümraniyespor karşısında alınan yenilgiden sonra açıklamalar yaptı.

Spor Toto Muhteşem Lig’in 13. haftasında konuk olduğu HangiKredi Ümraniyespor’a 3-1 yenilen Corendon Alanyaspor’un teknik yöneticisi Francesco Farioli, beklentilerinin altında bir oyun sergilediklerini söyledi.

Ümraniye Belediyesi Kent Stadı’ndaki maçın akabinde basın mensuplarına açıklama yapan İtalyan teknik adam, karşılaşmanın tam olarak bu halde olmasını beklediklerini belirterek, “Bütün hafta aslında oyuncularımıza bu maçın ne kadar sıkıntı olacağından bahsetmiştik. Sürpriz de olmadı açıkçası. Alanda kadro ruhundan biraz uzaktık. ‘Rakibimiz hak etti.’ diyebiliriz.” tabirlerini kullandı.

Bu maçtan büyük deneyim edinmeleri gerektiğini anlatan Farioli, “Yolumuza devam ederken, bu maçla alakalı anıların daima aklımızda olması lazım. Zira bugün sahiden çok yanılgı yaptık. Bu ligin kalitesi her geçen gün yükseldiği için rakibinize fırsat verdiğinizde maçı bazen geri çeviremiyorsunuz. Bugün de o denli oldu. Rakibinizden daha uygun oynamanız, daha fazla istemeniz lazım. Lakin bu biçimde galibiyete ulaşabiliyorsunuz. Birinci 15 dakikada kaybettiğimiz ikili uğraşlar de hezimetin ana ögelerinden oldu.” diye konuştu.

(AA)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir