İYİ Partili vekili yoğun bakımlık eden AK Partili Işık’a bir tepki de Bülent Arınç’tan: Gözü dönmüş şahsı şiddetle kınıyorum

TBMM’de gerçekleştirilen bütçe görüşmelerinde dün gergin anlar yaşandı. Çıkan hengamede, AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, DÜZGÜN Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs‘ü yumrukladı. Işık’ın parmağındaki yüzük nedeniyle Örs’ün başında açılma meydana geldi. Kalp sorunu olduğu öğrenilen, geçtiğimiz sene kalbine pil takılan Örs kaldırıldığı hastanede ağır bakıma alındı. Hüseyin Örs‘ün durumunun güzel olduğu öğrenildi.

İYİ PARTİ OLAYI YARGIYA TAŞIYOR

Olayın akabinde harekete geçen GÜZEL Parti, mevzuyu yargıya taşıyacaklarını duyurdu. GÜZEL Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, Zafer Işık hakkında cürüm duyurusunda bulunacaklarını belirterek, “İki buçuk dakika daha geç gelseymiş bugün Hüseyin Örs hakkında ‘merhum’ diye konuşabilirdik. Bununla ilgili hem TBMM tabipleri hem de İnanç Hastanesi tabipleri, gerekli raporları resmi mercilere bildirdiler. Biz de Hüseyin Beyefendi kendine geldikten sonra kendisinden vekaletnamesini alıp bu sürece ait Sayın Genel Liderimizin da dikkatli ve titiz takibiyle birlikte ‘adam öldürmeye tam teşebbüsten’ ötürü gerekli cürüm duyurularında bulunacağız” sözlerini kullandı.

“ÖZÜR DİLEMEYECEĞİM”

İYİ Parti kümesinin saldırması sonucu direnç gösterdiğini söyleyen AK Partili Zafer Işık, yüzük savlarını yalanlarken, Hüseyin Örs’ün yere düşerken yaralanmış olabileceğini savundu. Zafer Işık, “Zaman vakit Genel Kurul’da bu türlü şeyler olur. Özür dilemeyeceğim” dedi.

BÜLENT ARINÇ’TAN AK PARTİLİ IŞIK’A TEPKİ

Olayın yankıları devam ederken, AK Parti’nin kurucularından eski TBMM Lideri Bülent Arınç’tan da AK Partili Zafer Işık’a reaksiyon geldi. Twitter hesabından açıklama yapan Bülent Arıç, Işık için, “gözü dönmüş şahıs” sözlerini kullandı.

“GÖZÜ DÖNMÜŞ ŞAHSI ŞİDDETLE KINIYORUM”

Arınç, “Yüce meclisin çatısı altında nahoş bir akın ile Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ün hayati tehlike geçirmesine yol açan gözü dönmüş şahsı şiddetle kınıyorum. Sayın Hüseyin Örs’e ailesine ve topluluğuna geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” diye konuştu.

“YAPTIRIMLAR ACİLEN UYGULANMALI”

Bülent Arınç kelamlarını şu formda sürdürdü: “İki periyot TBMM Başkanlığı yapan birisi olarak, geçmişten bu yana, her vakit ıstırap ve utanç duyduğumuz bu çeşit olayların ve arbedelerin milletvekillerimizin ve daha çok meclisimizin saygınlığına büyük ziyan verdiğine inanıyorum. Meclis Liderimiz, tüm siyasi partileri ve milletvekillerini bu mevzuda uyarmalı” diyen Arınç, “Gerekli yaptırımlar acilen uygulanmalı, muhtemel misal elim olayların önüne set çekilmelidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir