Meghan Markle ağzındaki baklayı çıkardı: Taç giyme törenine gitmemesinin asıl sebebi belli oldu

Tüm dünya da nefesini tutmuş biçimde bu tarihi ehemmiyetteki günü beklemeye başladı. Lakin İngiltere’de 70 yıllık Elizabeth hükümdarlığının akabinde gerçekleşecek bu değerli gün tıpkı vakitte uzun müddettir devam eden kraliyet ailesi içindeki savaşın da son çarpışma noktalarından biri haline geldi.

Zaten taç giyme merasimiyle ilgili en büyük merak da bundan kaynaklanıyor. İngilizler monarşiye artık eskisi üzere ehemmiyet vermiyor lakin kraliyet ailesi içindeki çekişmeler, dedikodular ve sırlar hâlâ halkın, hatta dünyanın en çok merak ettiği mevzuların başında geliyor.

Dünya aylardır Harry ver Meghan’ı ve onların etrafında dönen kraliyet ailesi kavgalarını konuşuyor

Charles’ın küçük oğlu Sussex Dükü Harry ve eşi Meghan Markle, tartışmaları beraberinde getiren evlilikleri ve saray maceralarının akabinde Amerika’ya taşınmaya karar vermiş ve kraliyet ailesiyle olan bağlarını koparmışlardı. Lakin bu Amerika macerası başladığından beri daima verdikleri röportajlar, haklarında yapılan belgeselde dünyanın önüne serdikleri aile sırları ve Harry’nin yazdığı anı kitabı Spare (Yedek) yüzünden kopardıkları fırtınalar hâlâ dinmiş değil.

Prens Harry’nin, ağabeyi William’ın gerisinde, gölgesinde kalmanın ve onun “yedeği” olarak görülmesinin acısını dindiremediğini, babası Charles, üvey annesi Camilla ve William’la ortasının bozuk olduğunu artık tüm dünya öğrendi. Meghan Markle’ın da kraliyet ailesiyle yaşadığı uyumsuzluklar, kökeni ve mesleği nedeniyle uğradığı ayrımcılık çift Amerika’ya gittiğinden beri ortaya döküldü.

Törene Harry’nin katılıp Meghan’ın katılmayacağı netleşince Buckingham Sarayı rahat bir nefes almış oldu

İşte bu türlü karmaşık bir bağlar ağına takılıp kalan İngiliz kraliyet ailesi için bu taç giyme merasimi hem çok özel hem de Harry ve Meghan’ın merasimdeki mümkün varlığı nedeniyle endişeyle beklenen bir olay haline geldi. Neyse ki herkesin merakla beklediği haber geçtiğimiz günlerde geldi ve herkes derin bir nefes almış oldu.

Buckingham Sarayı’ndan yapılan açıklamaya nazaran Charles’ın taç giyme merasimine oğlu Harry katılacak fakat eşi Meghan Markle Amerika’da konutunda kalacak. Bunun en büyük sebebinin de aslında çiftin oğlu, Prens Archie’nin dedesinin taç takacağı gün 4. doğum gününü kutlayacak olması diye düşünülüyor.

Kendi babasıyla artık görüşmeyen Meghan Charles’la ortasının uygunca bozulup çocuklarının dede sevgisinden büsbütün yoksun kalmasını istemiyormuş

Amerika’da kalmayı tercih eden Meghan Markle küçük oğluna az sayıda davetlinin katılacağı “samimi” bir doğum günü yapmayı planlamış. Böylelikle Archie babasından farklı kalacak fakat hak ettiği üzere doğum gününde tüm ilgi dedesinin üzerinde değil onda olabilecek.

Bir annenin bu tercihi yapması ve oğlunu seçmesi elbette çok şaşırtan değil. Lakin Markle’a yakın kaynakların bu mevzuda farklı bir argümanı var. Fısıltı gazetesinin söylediğine nazaran aslında istenemeyen gelin Meghan yalnızca kayınpederi Kral Charles’ı düşünüyor ve ona yönelmesi gereken ilgiliyi kendi üstüne çekmek istemiyor.

Tahmin edilebileceği üzere Meghan Markle merasime gidecek olsaydı oradaki varlığı, ne giydiği, hangi kraliyet mücevherlerini taktığı, merasim sırasında nereye oturtulduğu, arbedeli olduğu William ve eltisi Kate Middleton’la ortalarında neler geçtiği üzere sayısız mevzu günlerce gazete manşetlerini süsleyecekti. Sussex Düşesi Meghan bunların hiçbirinin yaşanmasını istemedi.

Meghan için kayınpederinin memnunluğu merasime gitmekten daha kıymetli hale geldi

Ve kayınpederi için merasime gelmekten vazgeçti. Ancak bu vazgeçişin altında yatan tek sebep spot ışıklarını ondan çalmamak istememesi değil elbette. Yakın etrafının söylediğine nazaran aslında Charles’ı çok seven ve öz babası üzere nazaran Meghan Markle onu kaybetmekten çok korkuyor.

Bu kaygının temelinde de kendi babasıyla olan alakası var. Meghan Markle’ın babası Thomas Markle’la olan bağlantısı, Harry ve Meghan çifti Amerika’ya taşındıktan sonra kopmuştu. Kızının ve damadının ününü kendisi ünlenmek için kullanan Thomas Markle, gazetelere ve televizyonlara tuhaf açıklamalar yapmaya başlayınca ve tabir yerindeyse “saçmalayınca” Meghan babasıyla olan tüm bağlarını koparmıştı.

Bir vakitler keyifli pozlar veren bu baba ve oğulları için hayat bir müddettir cehenneme dönmüş durumda

Bu yaşananların akabinde Markle’ın babası Thomas’a torunları Archie ve Lilibet’i görmek için müsaade vermediği biliniyor. Böylelikle kraliyetin küçük prensi Archie ve prenses Lilibet birebir ülkede yaşasalar bile dede sevgisinden yoksun kalıyor. Lakin Meghan Markle bunu değiştirmeye kararlı görünüyor.

Kendi babasıyla artık barışma bahtı olmayan Meghan Markle artık tüm adımlarını Charles’la olan bağının daha da bozulmaması için atıyor. Archie ve Lilbet’in kral dedeleriyle olan ilgisinin büsbütün kopmasını istemeyen Markle’ın bir gün bu aile içi hengameler sonlanınca çocuklarını dedeleri Charles ile yakınlaştırmak istediği tez ediliyor.

Meghan Markle kendi hırslarını bir kenara koyup çocuklar için çabalamaya karar verdi

Yani tüm bu arbedelerin, herkesin kulak kesildiği dedikoduların ve herkesin birbiri için sarf ettiği kelamların akabinde Meghan Markle için geriye kalan tek gerçek yeniden çocuklarının uygunluğu ve onların aileyle ve bilhassa dedeleriyle kuracağı bağlantı haline gelmiş durumda. Bakalım küçük Archie ve Lilibet’in kral dedeleri Charles’ın kucağındaki pozlarını ne vakit göreceğiz…

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir