Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kazancıoğlu: Yazlık evleri geziyorlar, boş evleri tespit ediyorlar

Memleket Partisi Genel Lider Yardımcısı Mehmet Levent Kazancıoğlu, “Yazlık konutları geziyorlar, boş meskenleri gezip tespit ediyorlar. Oralarda oy kullanmaya hakkı olmayan insanlara oy kullandıracaklar. 60 milyon seçmeni mahalle mahalle, mesken ev paylaşmamız lazım” tabirlerini kullandı.

Memleket Partisi Teknoloji ve Dijitalleşmeden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Mehmet Levent Kazancıoğlu; PM üyesi Süleyman Dinçberk ve Denizli Vilayet Lideri Erhan Derici ile birlikte Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde açıklamalarda bulundu.

Seçim güvenliğine dikkat çeken Kazancıoğlu, altılı masa ve başka partilere seçmen ittifakı önerdi. Kamuoyunun altılı masa toplantıları ile oyalandığını, temel sıkıntıların gündemden düşürüldüğünü belirten Kazancıoğlu; “Altılı masa 7-8 aydır ne cumhurbaşkanı adayı çıkarabildi ne de bizim sorunlarımızı çözecek bir demeçte bulunabildi. Altılı masa toplantıları ile oyalanıyoruz. Hayati sıkıntılar konusunda dikkatimiz dağıtılıyor” diye konuştu.

“Cumhurbaşkanından evvel mevzu seçmen ve sandık”

Herkesin cumhurbaşkanı adaylığını konuştuğunu ama bunun yanlış olduğunu belirten Kazancıoğlu, “Bize Cumhurbaşkanı adayından evvel onu seçecek seçmen lazım. Cumhurbaşkanından evvel bahis seçmen ve sandık. Türkiye’de iktidardan kurtulmanın birinci yolu 60 milyon seçmeni tek tek incelemek, tespit etmektir. Kimin oy kullanacağını bilmemiz lazım. Apartmanımızda kimin oturduğunu bilmemiz lazım. Oy kullanacakların kim olduğunu bilmemiz lazım ki sonuca güvenelim. Aksi takdirde çıkan sonuca kimse güvenmeyecek. Sandığa kimin gideceğini bilmeden, seçimi yasallaştırmak hakikat bir şey değil” tabirlerini kullandı.

“Sandık paylaşımında misyon almak istiyoruz”

Altılı masa ve başka siyasi partilere seçmen ittifakı öneren Kazancıoğlu şu tabirleri kullandı:

“60 milyon seçmeni paylaşmamız lazım. Biz bu mevzuda öbür partilere sandık ittifakı ve seçmen ittifakı öneriyoruz. Altılı değil onlu on ikili masa olabilir. Bu 60 milyon seçmeni inceleyelim diyoruz. Sandık paylaşımında vazife almak istiyoruz. Tüm siyasi partilerle birlikte seçmen ittifakı ve sandık ittifakı önceliğimiz. 2018’de 190 bin civarında sandık vardı. Artık de 200 bin sandık olacağı kestirim ediliyor. Bunun için sandıklara en az 400 bin gözlemci koymamız gerekiyor. Sandıklara sahip çıktık deniyor ama sahip çıkılamıyor. Bu bir gerçek. Bunu altılı masadakiler de biliyor, CHP de biliyor. Bizim buna şimdiden ortak deva bulmamız lazım. Sonradan cumhurbaşkanı kim olursa olur. Hiç olmazsa seçim sonuçlarına gönül rahatlığı ile güveniriz. Fakat bunları yapmazsak seçim de yasal olmayacak.”

“Seçim güvenliğine ait telaşlarımız var”

Gazetecilerin seçim güvenliğine ait sorularını yanıtlayan Kazancıoğlu, “Seçim güvenliğine ait tasalarımız var. Televizyonlarda da çıkıyor. Sizin meskeninizde diğeri kayıt edilmiş. Ona orada yinelenmiş oy kullandıracaklar. Artık internetten bir söz, bir harf değiştirerek insanların adı-soy ismi değişiyor. Orada hakkı olmayan insanlara oy kullandıracaklar. Yazlık konutları geziyorlar, boş meskenleri geziyorlar… Oraları tespit edip oy kullanmaya hakkı olmayan insanlara oy kullandıracaklar. Bu beşerler burada vergi ödemiş, bedel ödemiş beşerler değil. Bizim istediğimiz hakkaniyetli bir seçim olsun. O 60 milyon seçmene sahip çıkalım istiyoruz” diye konuştu.

“Kimi seçtiğimizi bilmeliyiz”

Cumhurbaşkanı adaylarının televizyon ekranlarında tartışmaları gerektiğini belirten Kazancıoğlu, “Bu tartışmalar yapılmıyor. Gerçek bir şey değil. Biz Cumhurbaşkanının değişen koşullar üzerinden kim olacağını bilmek istiyoruz. O denli ya her gün kurallar değişiyor. Dünya değişiyor, fikirler değişiyor, kaideler değişiyor. Bu nedenle cumhurbaşkanı adayı olacak kimselerin televizyonda tartışmasını istiyoruz. Muharrem İnce tüm adaylara açık bir teklifte bulunuyor. Ege adaları F35, S400, Kürt sorunu, iktisat, tarım, eğitim, sıhhat ve göçmen meselesi… Bunların hepsini tartışmak istiyor. Halk bunu zorlamalı. Kimi seçtiğimizi bilmeliyiz. Seçmenin kim olduğunu bilmeliyiz. Sandığın nasıl korunduğunu bilmeliyiz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir