Uğur Dündar: İlelebet Cumhuriyet’in Feneri’yiz

Fenerbahçe Yüksek Divan Şurası Lideri Uğur Dündar, Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Heyeti Kasım ayı Olağan Toplantısı’nda yaptığı konuşmada “Cumhuriyet’e tuttuğumuz Fener’in ışığı hiç sönmeyecek, gücü hiç tükenmeyecek. Ebediyen Cumhuriyetin Feneri’yiz” dedi.

Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Şurası (YDK) Kasım ayı Olağan Toplantısı’nda Fenerbahçe Yüksek Divan Konseyi Lideri Uğur Dündar açılış konuşması yaptı.

Uğur Dündar, Cumhuriyet’in 99’uncu yılını kutlayarak; şunları söyledi:

“Ne memnun biz Fenerbahçelilere ki dünya tarihinin kaydını tutan tüm sayfaların önünde hürmetle eğildiği en büyük dehanın muzaffer kumandan, eşsiz devrimci Mustafa Kemal Atatürk’ün daha 19 Mayıs’ta aklına koyduğu bağımsızlığın, medeniyetin, eşitliğin, bilimin ve aklın anahtarı olan Cumhuriyet’in hem neferi hem de Feneri’yiz. Ne keyifli biz Fenerbahçelilere ki dün kayıkhanemizden Anadolu’ya silah sevkiyatı yaparken Cumhuriyet’e giden o meşakkatli yolun Feneri’ydik. Ne keyifli biz Fenerbahçelilere ki ulusal çabaya moral olması için işgal kuvvetlerinin karma ekibini eze eze yenip General Harrington Kupası’nı müzemize taşıdığımızda Cumhuriyet’e giden o kutlu yolun Feneri’ydik. Ne keyifli biz Fenerbahçelilere ki FETÖ’nün 3 Temmuz Kumpası’nda da Cumhuriyet’in Feneri’ydik. Çünkü mevcudiyetimizin ve istikbalimizin yegane temelinin bu olduğuna inanıyoruz. Bu temel en değerli hazinemizdir. İstikbalde de bizi bu hazineden yoksun etmek isteyecek dahili ve harici bedhahlara karşı tekrar Cumhuriyet’in Fener’i olacağız. Cumhuriyet’e tuttuğumuz Fener’in ışığı hiç sönmeyecek, gücü hiç tükenmeyecek. Ebediyen Cumhuriyetin Feneri’yiz. Bu vesileyle bir kere daha Cumhuriyetimizin 99. yılını kutluyor, en büyük Fenerbahçeli sevgilisi Atatürk ve silah arkadaşlarını hürmet, hasret, rahmet ve minnetle anıyorum. Yaşasın laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın Cumhuriyetimizin Fener’i Fenerbahçemiz…”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir