2023’te SAKBİS’le 1 milyon 264 bin dakika

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından bisikleti insan hayatının merkezine almak, sağlıklı bir hayata kavuşmak ve etrafa verilen ziyanı en aza indirmek için bisiklet kullanımını artırmaya yönelik olarak hayata geçirilen SAKBİS’ler 2023 yılında da 7’den 70’e herkes tarafından tercih edildi.

Şehir genelinde bulunan 15 istasyon, 150 park ünitesi ve 110 adet bisikletle duraktan durağa hizmet veren SAKBİS’ler geçtiğimiz yıl 12 bin 557 kere kiralandı ve bir milyon 264 bin dakika kullanım müddetine ulaştı.

Şehrin birçok noktasına kurulan SAKBİS istasyonları 2023 yılında da Sakaryalıların ilgi odağı oldu. İşe, meskene ve toplumsal aktiviteleri için bisikleti kullanan binlerce vatandaş bu yıl toplamda 12 bin 557 defa kiralama yaptı.SAKBİS’lerin toplam kullanım müddeti ise 1 milyon 264 bin dakikaya ulaştı. 24 bin abonesi olan SAKBİS’ler rastgele bir açılış fiyatı olmadan 15 dakikası 4 TL üzere bir fiyatla vatandaşların hizmetine sunuluyor.

Vatandaşlar artık iş yerine giderken, meskenlerine ulaşmak için ve toplumsal aktivitelerinde yaygın halde SAKBİS kullanıyor.Şehirde yaşayan her bir vatandaşa hitap edilmesi ismine daha yaygın bir uygulama sistemini devreye alan Büyükşehir, bisikleti günden güne Sakarya’nın merkezine taşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir