AK Partili belediyeden depremin 5’inci gününde ‘Okçuluk Kapalı Spor Tesisi’ için ihale kararı

Ankara’da AK Partili Keçiören Belediyesi’nin 10 Şubat 2023 yani Maraş merkezli büyük sarsıntının 5’inci gününde ‘Okçuluk Kapalı Spor Tesisi’ için ihaleye çıkma kararı aldığı ortaya çıktı.

Cumhuriyet gazetesinden Bora Erdin’in haberine nazaran; 2019 mahallî seçimlerinde AK Partili Turgut Altınok’un yüzde 63.65 oy alarak belediye lideri seçildiği Ankara’nın Keçiören ilçesi borçları nedeniyle sık sık gündeme geliyor. Finansal yapısı nedeniyle bankaların kredi vermediği Ankara Keçiören Belediyesi okçuluk kapalı spor tesisi yapmak birinci olarak 19 Eylül’de ihaleye çıktı. Lakin icralarla karşı karşıya olan belediyenin ayırdığı bütçe yetmeyince ihale iptal edildi.

Belediye, 4 Ekim 2022’de ayrılan ödeneği artırdı ve yine ihaleye çıktı. Bu sefer ihale kurulu kararı ile ihale iptal edildi.

Belediye iptal kararından sonra şartnamede küçük değişiklikler yaparak 10 Şubat 2023 yani Maraş merkezli büyük sarsıntının 5’inci gününde yeninden ihale kararı aldı. Buna nazaran ihale 17 Mart tarihinde üçüncü defa yapılacak. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir