Atatürk Havalimanı’nın yanına fuar inşa edilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İstanbul’da toplam büyüklüğü 433 bin metrekare olan bir fuar alanı inşaatına başladık. Yeni fuar alanı Atatürk Havalimanı’nın yanına inşa ediliyor” dedi.

2022 Yılı Dış Ticaret Sayıları Açıklama programında konuşan Erdoğan şunları söyledi:

“Ülkemizin fuarcılıkta, marka haline gelmesi ve önder ülkelerden biri olması hedefiyle İstanbul’a kentimize yakışan bir fuar alanı kazandırma kelamı vermiştik. Çabucak kolları sıvayarak 208 bin metrekaresi açık ve 225 bin metrekaresi kapalı olmak üzere büyüklüğü toplam 433 bin metrekareye ulaşacak bir fuar alanın imaline başladık.

Türkiye İhracatçılar Meclisimizin de idaresinde yer alacağı yeni bir yapılanmayla, ülkemizin memleketler arası fuarcılık hizmetlerindeki rekabet gücünü arttırmakta kararlıyız. Dünyanın hizmet ihracatında önde gelen her ülkesi üzere Türkiye’de de lojistik ve nakliyat kesimi iktisada değerli katkı sağlıyor.”

ATATÜRK HAVALİMANI’NIN YANINDA

Erdoğan fuarın yeri ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Burada fuar nerede olacak diye merak edenleriniz de olabilir. Evet inşallah havalimanının yanındaki merkezde, inşallah bu havalimanının yanında, Atatürk Havalimanı’nın yanında, bu fuar merkezini böylelikle gerçekleştirmiş olacağız.

İstanbul’un bir ucundan bir öbür ucuna gitmek üzere bir ıstırabın içinde olmayacağız. Kentin merkezinde bu türlü bir fuara kavuşmuş olacağız. İstanbul’umuza, ülkemize güzel olsun inşallah.”

İSTANBUL HAVALİMANINDA NE OLDU?

İstanbul Havalimanı inşaatının tamamlanmasının akabinde 2019 yılından itibaren Atatürk Havalimanı’ndaki tüm sivil uçuşlar, yeni havalimanına aktarılmıştı. Sonrasında iki pist hastanesyapılacağı gerekçesiyle kırıldı

Dünyanın en uygun havalimanları ortasında gösterilen Atatürk Havalimanı sonrasında Millet Bahçesi projesine bahis oldu. Bu yıl iş makineleri havalimanına girdi ve yıkım süreci başladı. Haziran ayında Atatürk Havalimanı’nda inşaat başlatılarak Millet Bahçesi’ne dönüştürme çalışmaları sürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir