Ayn El Arap’ın güneyi ateş altına alındı

Suriye’nin Ayn El Arap bölgesinde keşif ve gözetleme faaliyetini kesintisiz olarak yapan insansız hava araçlarının anlık tespitleri ile belirlenen teröristler ise sonda konuşlu zırhlı birlikler tarafından obüs ve çok namlulu roketatarlar ile ateş altına alınıyor.

Kara harekâtı mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Artvin’deki Yusufeli Barajı’nın açılışında yaptığı açıklamada, “Biz Suriye sonlarımız konusunda her mutabakata riayet ederek üzerimize düşenleri yerine getirdik. Türkiye’yi harf oyunlarıyla teröristlerin yanında, kendi askerlerine manzara verenler için yolun sonu gelmiştir” sözlerini kullanarak kara harekatı iletisi verdi. Erdoğan’ın konuşmasının tamamlanmasının akabinde, Suriye hududunda konuşlu bulunan fırtına obüsler tarafından Ayn El Arap’ın güney kısımları ateş altına alındı. Terör maksatlarının yerle bir edildiği atışların akabinde bölgeden dumanlar yükseldi.

Kilis’e roketli saldırı

Kilis’e, Suriye’den PKK/YPG’li teröristler tarafından dün gece roket saldırısı yapıldı. Tel Rıfat bölgesinden teröristler tarafından ateşlenen 3 roket mermisi, Öncüpınar Hudut Kapısı yakınlarına düştü. Boş toprağa düşüp patlayan mermiler, rastgele bir can kaybına yol açmadı. Roketin atıldığı noktalardaki teröristler, güvenlik güçleri tarafından obüs ve çok namlulu roketatarlar ile ateş
altına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir