Bakanlık Ceza Kesmişti: Netflix’e Geliyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın çekimleri için verdiği takviye fonunu ‘faiziyle’ geri istediği Emin Alper imzalı “Kurak Günler” sineması 19 Mayıs’ta Netflix’te yayınlanacak.

KURAK GÜNLER SİNEMANIN KONUSU

Başrollerinde Selahattin Paşalı ve Ekin Koç’un yer aldığı sinema, bir müddettir kuraklık meselesiyle boğuşan Yanıklar kasabasına yeni atanan genç savcı Emre ile belediye başkanı Selim, yerel gazeteci Murat ve kasaba halkı ortasında yaşanan çekişmeleri mevzu alıyor.

Emin Alper’in yazıp yönettiği ‘Kurak Günler’ sinemasına, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verdiği fon yardımını “senaryonun değiştirildiği” teziyle faiziyle birlikte geri istemesi büyük reaksiyon çekmişti.

Onlarca üretimci, direktör, senarist ve oyuncunun Bakanlık’a reaksiyon gösteren bildiriye imza atmasının akabinde sinemaya yönelik dayanak gişelere de yansımıştı.

Emin Alper, toplumsal medya hesabından “#KurakGünler, açılış haftasonunda sinemalarda 51.371 kişi tarafından izlendi. Sinemamıza gösterdiğiniz ağır ilgi için çok teşekkürler. #BurningDays #EminAlper” notuyla bir teşekkür görüntüsü yayınlamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir