Binali Yıldırım, İstiklal Marşı’nı Kağıda Bakarak Yanlış Okudu: ‘O Benim Milletimindir…’

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, son kere çıktığı TBMM kürsüsünde bayrak açıp İstiklal Marşı okudu. Marş okurken kağıda baktığı görülen Yıldırım’ın ‘O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak’ yerine, ‘O benim milletimindir…’ dediği görüldü.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), kuruluşunun 103’üncü yıl dönümü ve ’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ kutlamaları çerçevesinde, pazar günü özel gündemle toplandı.

14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan genel seçimlerde AK Parti’den milletvekili adayı gösterilmeyen Binali Yıldırım, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Şurası’nda son konuşmasını gerçekleştirdi.

Yıldırım konuşmasının ilgili kısmında şunları söyledi:

Siyaset; elbette müsabakayı, rekabeti beraberinde getiriyor. Bu anlaşılabilir. Olağandışı olan nefret lisanıdır, ayrıştırıcılıktır, kırıcı yıkıcı eleştirilerdir. Seçime gidiyoruz. Kimin ne yapacağını ne yapamayacağını milletimiz ezbere biliyor. Bütün siyasetçilerden beklentimiz, 86 milyon vatandaşımızın sahip çıkacağı bir siyasi lisan kullanılmasıdır” dedi. Yıldırım ayrıyeten; “5 yıllık bir deneyimden sonra olağan ki sistem değişikliğinde düzeltilmesi gereken mevzular olmuştur. Bunlar da gelecek Meclis’in gündeminde olmaya devam edecektir’

Konuşmasının sonunda kağıda bakarak İstiklal Marşı okuyan Yıldırım’ın ‘O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak’ yerine, ‘O benim milletimindir…’ dediği görüldü. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir