Hakkari’de HDP İl Başkanlığı önünde evlat eylemi

Cumhuriyet Caddesi’nde bir araya gelen terör mağduru aileler, ellerinde “Diyarbakır, Şırnak, Hakkari anneleri evlatlarını HDP’den istiyor” yazılı pankart, döviz ve çocuklarının fotoğraflarıyla HDP binası önüne kadar yürüdü.

Eylemlerinin 20. haftasında da terör örgütü PKK ile HDP’ye tepki gösteren aileler, bir süre oturma eylemi yaparak seslerini çocuklarına duyurmaya çalıştı.

Eşinin kardeşi PKK tarafından dağa kaçırılan Leyla Çiftçi, grup adına yaptığı açıklamada, dağa kaçırılmış, kandırılmış çocuklarına seslerini duyurmak için bir araya geldiklerini söyledi.

Yılmadan, yıkılmadan tüm Türkiye’ye terör örgütünün gerçek yüzünü görmeleri için haykırdıklarını belirten Çiftçi, şunları kaydetti:

“Gelin korkmayın, birleşelim. Hep beraber evlatlarımızı dağdan indirelim. İnanıyoruz ki seslerini yükselten biz annelerin sayesinde terör örgütlerinin elinde bulunan yavrularımızı kurtaracağız. Yüreği yanık anneler olarak ‘Her canlının nasıl yaşam hakkı varsa dağdaki çocuklarımızın da yaşam hakkı vardır.’ diyoruz ve çocuklarımızı HDP’den istiyoruz. Evlatlarımıza kavuşmak için göstermiş olduğumuz kararlı duruş karşısında karanlık yapıların yıkılacağına gönülden inanıyoruz. Evlat nöbetindeki bütün annelerle ‘Teröre son.’ diyoruz. PKK kaybedecek, anneler kazanacak. PKK kaybettiği zaman hiçbir annenin yüreği yanmayacak, kan ve ölümler son bulacak.”

Terör örgütü PKK ve HDP aleyhine slogan atan aileler, daha sonra buradan ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir