Hatay’da ‘Konya Konteyner Kent’in ilk etabına iftarlı açılış

KONYA (İGFA) – İftar programı öncesinde Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay ve protokol mensupları, konteynerleri ziyaret ederek Hataylı çocuklara bayramlık ikram etti.

Açılışta konuşan Konya Ticaret Borsası Lideri Hüseyin Çevik, “Yüzyılın felaketinde biz Konyalı iş adamları olarak ‘ne yaparız’ diye Büyükşehir Belediye Liderimizle birlikte karar verdik. Birinci başta besinle başladık sonra konteyner kent ve şu anda da kalıcı konutlar için çalışmalar yapıyoruz. Bu mübarek günlerde bir daha bu türlü afet vermemesi için Cenab-ı Allah’a yalvarıyorum. Sarsıntıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Kalanlara da sıhhat, sıhhat diliyorum. Tekrar geçmiş olsun” diye konuştu.

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Konya Ticaret Odası Lideri Selçuk Öztürk, “Ülkemiz çok büyük bir felaketle karşı karşıya kaldı. Fakat hem Hatay’ın gerçek sahipleri olan sizler hem tüm Türkiye, Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız herkes nitekim inanılmaz bir uğraşla bu durumu ortadan kaldırmak için çalıştı. Bizler de Konya Büyükşehir Belediyemizin öncülüğüne konteyner kent yapmaya karar verdik. Elhamdülillah birisi bitti inşallah bayrama da ikincisi bitecek. Tabi ki bundan sonra bizlerin vazifesi devam edecek. Ülke olarak Hatay’ı ve tüm sarsıntı bölgelerini eski günlerine getirebilmek için üzerimize ne düşerse yapmaya devam edeceğiz” sözlerini kullandı.

“SABIR, GÜÇ VE KUVVETLE İŞLER ESKİ HALİNE DÖNECEK İNŞALLAH”

Konya Sanayi Odası Lideri Mustafa Büyükeğen, asrın felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, geride kalanlara da sabır dileyerek, “İnşallah bugünler de geçecek. Sabır, güç ve kuvvetle bu işler tekrar eski haline dönecektir. Zira güçlü bir devletimiz var. Güçlü bir irademiz var. Bu irade çerçevesinde inşallah daima birlikte eski sisteme dönmeye çalışılacak. Tekrar geçmiş olsun” dedi.

Konuşmaların akabinde dua edilerek konteyner kentin açılışı gerçekleştirildi. Sonrasında Konya Konteyner Kent’e yerleştirilen Hataylı depremzedeler için düzenlenen iftar programı ve çocuklar için etkinlikler gerçekleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir