Hıncal Uluç son yolculuğuna uğurlandı

Gazeteci ve spor yorumcusu Hıncal Uluç, İstanbul’da tedavi gördüğü özel hastanede 83 yaşında hayatını kaybetti. Uluç için sabah saatlerinde çalıştığı Sabah Gazetesi önünde merasim düzenlendi. Merasimin akabinde Uluç’un naaşı Zincirlikuyu Camii’ne getirildi. Burada düzenlenen cenaze merasimine Hıncal Uluç’un ağabeyi Öcal Uluç, ailesi, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti Milletvekili Uzman Ünal, eski Başbakan Tansu Çiller, Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, Beşiktaş Kulübü Lideri Ahmet Parıltı Çebi, Galatasaray Kulübü eski Lideri Faruk Süren, AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe, Sunay Akın, Seçkin Alım, spor ve medya topluluğundan birçok isim katıldı. Kılınan cenaze namazının akabinde Hıncal Uluç, Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi.

“TÜRK BASININA FARKLI BİR DÜNYA AÇTI”

Hıncal Uluç’un ağabeyi Öcal Uluç “O benim yalnızca kardeşim değil birebir vakitte meslektaşımdı. Sırdaşımdı, dostumdu. Herkes bilir ki hayatta en sevdiğim insan Hıncal’dı. Benim dünyamın yarısı yok. Ben ondan 3-4 ay evvel başladım mesleğe. Ben mutfakta kaldım o akıllılık etti, mutfak dışını tercih etti. O yönettiği dergileriyle, gazeteleriyle Türk basınına öbür bir dünya kapısı açtı” dedi.

“EN YAKIN DOSTLARINI BİLE ELEŞTİRİRDİ”

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, “45 seneye yakın bir dostluğumuz vardı. Kendine münhasır bir insandı. Toplumda gerekli olan kitabın ortasından konuşma stilini benimsemiştir. En yakın dostlarını bile en acımasız formda eleştirmekten geri kalmazdı” diye konuştu.

“İYİ BİR GALATASARAY’LIYDI”

Galatasaray Kulübü eski Lideri Faruk Süren, Hıncal Uluç’un uygun Galatasaraylı olduğunu belirterek “Galatasaray’ı eleştirmiyor manasına gelmesin, Galatasaray’ı ve yöneticilerini eleştirirdi” dedi.

“SPOR GAZETECİLİĞİNDE ÇOK KIYMETLİ BİR İNSANDIR”

Spor yorumcusu Serdar Ali Çeliker, “Sabah Gazetesi’nde çalıştığım periyotlarda çok yakındık. Türk spor gazeteciliğinde çok değerli bir insandır” biçiminde konuştu.

“ÇOK YETERLİ BİR İNSANDI”

Ağabey demekten çok keyif aldığı bir meslek büyüğünü kaybettiğini söyleyen spor yorumcusu Seçkin Alım “Evinde konuk olmaktan çok memnun olduğum bir yakınımı kaybettim. Sıkıntı bir insandı. Seveni kadar sevmeyeni de vardı. O’nu yakından tanıyanlar için çok âlâ bir insandı” sözlerini kullandı.

“YILLAR BOYUNCA DOSTLUĞUNU YAKINDAN HİSSETTİK”

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, “Hıncal ağabey çok donanımlı bir insandı. Bilhassa kültür ve sanata çok değer verirdi. Yıllar boyunca dostluğunu yakından hissettik” dedi.

“GENÇLERE ÇOK BİLDİRİ VERİRDİ”

Eski Başbakan Tansu Çiller, “Gençlere çok bildirileri vardı. Onları keyifle anlatırdı. Yeri cennet olsun” tabirlerini kullandı.

“HINCAL ULUÇ HAFIZA NİTELİĞİNDE BİR İNSANDI”

AK Parti Milletvekili Becerikli Ünal, Hıncal Uluç’un duruşuyla örnek olduğunu belirterek “Hıncal Uluç hafıza niteliğinde bir insandı. Cumhurbaşkanımız ve partimizin taziyelerinizi iletiyoruz” diye konuştu.

“CESUR BİR İNSANDI LAFINI ESİRGEMEZDİ”

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ise “Çok kıymetli ve değerli bir insandı. Toplumda kimi yerlerde insanların bedeli ve değeri her vakit farklı bir yer tabir ediyor. Hıncal ağabey bunlardan bir tanesiydi. Yiğit bir insandı lafını esirgemezdi” biçiminde konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir