Hırsızlıktan yakalanan zanlının ifadesinden: Eve yürüyerek gitmemek için motosikleti çaldık

Adana polisinin yaptığı çalışmada hırsızlık kabahatinden yakalanan ve 9 hatadan da kaydı bulunan şüphelinin sözünde “Eve yürüyerek gitmemek için motosikleti çaldık” dediği öğrenildi.

2 Ocak’ta Çukurova ilçesi Güzelyalı Mahallesi’nde meydana gelen olayda, bir apartmanın bahçesine giren iki kuşkulu, bir müddet bölgede keşif yaptı.

Şüphelilerden biri, park halindeki lüks motosikletin gidon kilidini kırdıktan sonra yanındaki arkadaşıyla birlikte sürükleyerek apartmandan çıktı. Şüpheliler kayıplara karışırken, hırsızlık anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Polis, kaçış güzergahındaki güvenlik kamerasını inceleyip, şüphelinin, çeşitli kabahatlerden 9 kaydı bulunan Okan K. (29) olduğunu tespit etti. Takımlar, çalınan motosikleti Yüreğir ilçesi Doğankent Cumhuriyet Mahallesi’nde terk halde buldu.

“Arkadaşım, konuta kadar yürümeyelim dedi”

Şüpheli, adresine düzenlenen baskında gözaltına alındı. Emniyete götürülen Okan K. sözünde, yanındaki arkadaşının ismini vermezken, “Arkadaşımla birlikte geziyorduk. Arkadaşım, ‘Eve kadar yürümeyelim. Apartmanın bahçesindeki motosikleti çalalım’ dedi. Konuta yürümemek için motosiklete binip, gittik” dedi.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Okan K. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Yanındaki şüphelinin ise kimliğinin belirlenip, yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi. (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir