Kılıçdaroğlu’nun mitinginde konuşan genç: “Ağlıyorum ‘geleceğim ne olacak’ diye”

CHP Önderi Kemal Kılıçdaroğlu, dün Düzce’de İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu ile birlikte miting düzenledi.

“ONLAR TAŞ ATTI, BİZ ÇİÇEK ATACAĞIZ”

Mitinge katılan vatandaş, “İki kere AK Parti’ye… Birinci kez CHP’ye oy vereceğim. Değişim kaide. İnancımı bitirdiler, ondan dolayı” diye konuştu. Elinde çiçek demeti ile mitinge gelen bir öteki vatandaş ise “84 milyon kardeşime buradan selamlarımı iletiyorum. Türk’ü, Kürt’ü, Alevi’si, Sünni’si yok; biz kardeşiz. Ben, Ömer Halisdemir’in has ve öz toprağıyım. Ben, 20 sene AKP’nin ardında yürüdüm. Onlar taş attı, biz çiçek atacağız” dedi.

Bir öteki vatandaş, “Biz, sıradan bir cumhurbaşkanı istemiyoruz. Yapı, kayıt aldık, tapu yok. Mağduruz, topraklarımızı elimizden aldılar. Bıktık bunlardan, bir an evvel gitsinler” diye konuştu.

“100 yıl evvel Mustafa Kemal Atatürk geldi” diyen bir vatandaş da “100 yıl sonra Kemal Kılıçdaroğlu geliyor. Her şey çok hoş olacak. Gençlere güveniyoruz” dedi.

“BAHARLAR GELECEK, İNANIYORUM BUNA”

İlk kere bu seçimde oy kullanacağını söyleyen ve Adalet Yürüyüşü esnasında Kemal Kılıçdaroğlu ile çektirdiği fotoğrafın bulunduğu gazeteyi yanında getiren bir genç ise “Bu fotoğrafı Düzce Gümüşova’da, Adalet Yürüyüşü’nde çektirdim. Birinci oyumu Kemal Kılıçdaroğlu’na vereceğim” diye konuştu.Bir öteki genç seçmen de “Ülkenin halini görüyoruz esasen. Ağlıyorum durup dururken ‘geleceğim ne olacak’ diye. Baharlar gelecek inşallah, ben inanıyorum buna” dedi.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir