KPSS Sınavında kalem ve silgi veriliyor mu? KPSS Sınavında kalem ve silgi dağıtılacak mı?

Kpss İmtihanında kalem ve silgi veriliyor mu? Sorusu, imtihanın yaklaşması ile birlikte birçok adayın teyit etmek gayesiyle araştırdığı mevzular ortasında yer alıyor. KPSS İmtihanında kalem ve silgi veriliyor mu? Sorusunu gün içerisinde internet üzerinde araştırıyor. Pekala, KPSS İmtihanında kalem ve silgi veriliyor mu? KPSS İmtihanında kalem ve silgi dağıtılacak mı?

KPSS İMTİHANINDA KALEM VE SİLGİ VERİLİYOR MU?

ÖSYM tarafından düzenlenen KPSS imtihanların dışarıdan rastgele bir gereç sokulması yasak olmasından ötürü, gerekli olan malzemeler ÖSYM tarafından bir set halinde dağıtılacaktır. ÖSYM tarafından temini sağlanacak setin içinde; kalem, silgi, kalemtıraş, şeker ve peçete yer alıyor.

KPSS GİRİŞ EVRAKI RENKLİ Mİ OLMALI?

KPSS İmtihan giriş dokümanları hakkında ÖSYM resmi sitesinde yer alan açıklama şu halde;
Adaylar İnternet’ten edinecekleri bu evrakların renkli ya da siyah beyaz çıktılarını imtihanda yanlarında bulundurmak zorundadır. Dokümanın ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve art yüzünde rastgele bir yazı, fotoğraf, işaret vb. bulunmamalıdır. İmtihana Giriş Evrakının ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve art yüzünde rastgele bir yazı, fotoğraf, işaret vb. bulunan adayın imtihanı geçersiz sayılacaktır.
Buna nazaran imtihan giriş evraklarının siyah beyaz yada renkli olmasının bir değeri bulunmamaktadır.

ÖSYM’DEN KPSS BİLGİLENDİRMESİ

ÖSYM başkanlığı tarafından resmi toplumsal medya hesaplarından 2022 KPSS Ortaöğretim imtihanına katılacak olan adaylar için bilgilendirilmeler gerçekleştirildi.

2022-KPSS Ortaöğretim Adaylarımızın Dikkatine! pic.twitter.com/4SsIpKTHLn

— ÖSYM (@OSYMbaskanligi) November 4, 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir