Suskunluğunu bozan Sinan Ateş’in ablasından MHP’li Olcay Kılavuz’un adaylığına tepki

99 gün evvel sokak ortasında öldürülen eski İdeal Ocakları Genel Lideri Sinan Ateş’in davasında soru işaretleri giderilmedi. Ateş’in ablası, suskunluğunu bozdu.

HAKKINDA BU KADAR İTHAM VARKEN NEDEN SESSİZ?

Olcay Kılavuz’un MHP’den tekrar aday gösterilmesine ait Sinan Ateş’in ablası Selma Ateş, “Bu kadar itham varken bir de bu milletin vekili olmasına karşın kamuoyunu aydınlatacak hiçbir açıklamada bulunmamıştır. Bu sessizliğin sebebi nedir? Topluma bir açıklama yapma gereği duymayan bu şahısın tekrar vekil adayı gösterilmesi büyük bir talihsizliktir. Türk milletine saygısızlıktır” dedi.

SEÇİLMESİ GÜÇ SIRADAN ADAY GÖSTERİLDİ

Sinan Ateş cinayeti sonrası açıklamada bulunmayan MHP’li Olcay Kılavuz, Mersin’den 4. sırada aday gösterildi. Olcay Kılavuz’un birinci sıradan aday gösterilmemesinin nedeni olarak Sinan Ateş cinayeti tartışmalarında isminin geçmesi olduğu sav edilmişti.

Sinan Ateş cinayeti soruşturma kapsamında ortalarında MHP’li yöneticilerin de olduğu 21 kişi tutuklu bulunuyor. Ateş ailesi de adalet aramaya devam ediyor. Ateş’in ablası Selma Ateş Cumhuriyet’ten Can Uğur’a konuştu.

NAMUSLU VAZİFELİLER VAR

Ateş, “Soruşturmayı kapatmaya çalıştıklarını aşikâr, bunu görüyoruz ancak şimdiye kadar muvaffak olamadılar. Bu da şunun göstergesi bu ülkede hâlâ dürüst ve namuslu birçok devlet vazifelisi var. Onların vicdanına güveniyorum. Adalet hissinden taviz vermeyeceklerini düşünüyorum” dedi.

BİLGİLENDİRME GEREKLİ

Resmi makamların kamuoyunu bilgilendirmesinin değerine işaret eden Ateş “Yetkililerin ve bakanlıkların makul vakitlerde kamuoyunu bilgilendirecek açıklama yapmasını bekliyoruz. Yoksa kamuoyunun aklında daima soru işaretleri olacak” diye konuştu.

Ateş şunları kaydetti: “Asla şunu unutmasınlar biz bu soruşturmanın kapatılmasına müsaade etmeyeceğiz. Türk milleti Sinan Ateş’i bağrına bastı ve onun ardında duracaktır.”

KILAVUZ NEDEN SESSİZ?

Olcay Kılavuz’un MHP’den tekrar aday gösterilmesine ait Sinan Ateş’in ablası Selma Ateş, “Bu kadar itham varken bir de bu milletin vekili olmasına karşın kamuoyunu aydınlatacak hiçbir açıklamada bulunmamıştır. Bu sessizliğin sebebi nedir? Topluma bir açıklama yapma gereği duymayan bu şahısın tekrar vekil adayı gösterilmesi büyük bir talihsizliktir. Türk milletine saygısızlıktır” diye konuştu.

Ateş kelamlarını şöyle bitirdi: “Biz aile olarak birinci günden beri kimseyi maksat göstermiyoruz bundan sonraki süreçte de göstermeyeceğiz. Yargıya güveniyoruz fakat şunu da güzel bilmek gerekiyor ki bu milletin vekilinin bu topluma karşılık zaruriliği vardır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir