Temmuz’da müzik tutkunlarının seçimi yine fizy oldu

Temmuz ayında da müzikseverler fizy’i tercih etti. En çok paylaşılan müzik ise, Tarkan’ın ‘Yap bi güzellik’ müziği oldu. Temmuz’da en çok dinlenen isim Sefo olurken, en çok aratılan müzikçi listesinde de Sefo birinci sırada yer aldı.

Türkiye’nin dijital müzik platformu fizy, Temmuz ayında da müzik tutkunlarının tercihi oldu. Temmuz ayında fizy’de en çok dinlenen, beğenilen ve paylaşılan müzikler ortasında Sefo’nun ‘Tutsak’, tanınan kümelerden KÖFN’ün ‘Bi’tek ben anlarım’ ve Tarkan’ın ‘Yap bi güzellik’ müziği yer aldı.

EN FAZLA SEFO ARANDI

fizy’de Temmuz’da en çok aratılan isim, son vakitlerin tanınan ve Türkçe rap müziğinin yeni jenerasyon rapçilerinden Sefo oldu. Sefo tıpkı vakitte Temmuz ayında fizy’de en çok dinlenen sanatçı oldu.

EN ÇOK MÜZİK DİNLENEN ŞEHİR 

fizy, Temmuz ayında en fazla İstanbul’da dinlendi. Sıralamanın devamında ise Ankara, İzmir, Kahramanmaraş, Bursa, Gaziantep, Adana, Konya, Diyarbakır ve Mersin kentleri yer aldı.

TEMMUZ RAP MÜZİĞİN AYI OLDU 

Kullanıcılarına varlıklı müzik cinsleriyle eğlenceli anlar yaşatan fizy’de Temmuz ayında en çok dinlenen tıp yeniden rap müzik oldu. Rap müziği sırasıyla ‘pop’, ‘nostalji’, ‘arabesk’ ve ‘yöresel’ cinsler takip etti.

Kullanıcıların tercihleriyle oluşan algoritma listeleri hariç, editörlerin dikkatle hazırladığı en çok dinlenen listeler ‘Yaz Coşkusu’, ‘Fizy Tatil’, ‘Günün Listesi’, ‘En Yeniler Yerli’ ve ‘Fizy Pop’ oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir