Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin’de şehit olan polisin eşiyle telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin’de polisevine düzenlenen terör taarruzunda şehit olan polis memuru Sedat Gezer’in eşiyle telefonda görüşerek aileye başsağlığı diledi.

AKP Genel Lider Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, AKP Vilayet Lideri Cesim Ercik ve parti yöneticileriyle 26 Eylül’de Mezitli ilçesindeki polisevine düzenlenen terör akınında şehit düşen polis memuru Sedat Gezer için Akdeniz Mahallesi’ndeki konutunun önüne kurulan taziye çadırını ziyaret etti.

Gezer’in annesi Nafiye, eşi Medine Gezer ve yakınlarıyla görüşen Sarıeroğlu, aileye başsağlığı diledi.

Ziyaret sırasında şehit eşi Medine Gezer, Sarıeroğlu’nun cep telefonundan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü.

Erdoğan, başsağlığı temennisinde bulunduğu Gezer’e, “Tüm aile mensuplarına öncelikle başınız sağ olsun diyorum. Rabbim inşallah cennetiyle, cemaliyle müşerref kılsın. Rabbim şehitlerimizi, sevgili Habibi’ne komşu ediyor. Şehidimiz de Sevgili Peygamber’imizin esasen komşusu olacak. İnşallah sizler de ebedi alemde şehidimizle hemhal olursunuz. Rabbim bizleri Peygamberimizin Liva-ül Hamd ismiyle müsemma sancağı altında buluştursun.” dedi.

Medine Gezer de polislerin, teröristlere karşı büyük bir kahramanlık örneği sergilediğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “Allah razı olsun, çok sağ olun Cumhurbaşkanım. Vatan, bayrak sağ olsun. Sayın Cumhurbaşkanım o bayanı devireceğini anladığı için çıkıyor. Ben eşimi çok âlâ tanıyorum, 17 yıllık eşim. Arttan geleni biraz da o şeyle iddia edemiyor, o yüzden bu türlü oluyor. O, onu indirebileceğini iddia ediyor az çok. Korkusuzdu, çok hoş bir adamdı. Allah rahmet eylesin. Rabbim daha çok sevmiş.” sözlerini kullandı. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir