Demirtaş: İlk anda seferberlik ilan edilmeliydi

Eski HDP Eş Genel Lideri Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi’nden avukatları aracılığıyla kullandığı toplumsal medya hesabından zelzele ve arama kurtarma sürecine ait açıklamalar yaptı. Demirtaş’ın açıklamaları şöyle:

“Felaketin birinci anından beri seferber olup kurtarma, yardım ve dayanışma çalışmalarına katılan herkesi kutluyoruz. Çok güç bir gündü. Emekleriniz çok pahalı, sağ olun, var olun. Ne var ki daha fazlası lazım zira on binlerce insan hala enkaz altında.

85 milyon tek yürek olmuş, tek adam sisteminin hantallığını, beceriksizliğini, rezaletini aşarak kardeşlerini kurtarmaya çalışıyor.

“İLK ANDA SEFERBERLİK İLAN EDİLMELİYDİ, HALA YAPILABİLİR”

İlk anda seferberlik ilan edilmeliydi, hala yapılabilir. Hala hiçbir çalışma yapılmayan yüzlerce bina var. Yıllardır halkın kanını emen devasa inşaat firmalarının tüm iş makineleri, el konularak zelzele bölgesine gönderilmeliydi, hala yapılabilir.

“DEPREM BÖLGESİNE GİDEN TÜM KARA YOLLARI SİVİL ARAÇ GEÇİŞİNE KAPATILARAK YALNIZCA KURTARMA VE YARDIM TAKIMLARININ GEÇİŞİ SAĞLANMALIYDI”

Deprem bölgesine giden tüm kara yolları sivil araç geçişine kapatılarak yalnızca kurtarma ve yardım takımlarının geçişi sağlanmalıydı, hala yapılabilir.

“DÜNDEN BERİ TOPLADIĞINIZ PARA MI ENKAZ ALTINDAKİ KARDEŞLERİMİZİ KURTARACAK”

AFAD Lideri, saat başı IBAN verip para toplama telaşına gireceğine, gönüllüleri organize ederek sarsıntı bölgesine götürmeliydi, hala yapılabilir. Dünden beri topladığınız para mı enkaz altındaki kardeşlerimizi kurtaracak!

“NEREDE OLDUĞUNU BİLEN VAR MI?”

Cumhurbaşkanı, uyum merkezinden bir dakika bile ayrılmamalı, saat başı açıklama yaparak halkı bilgilendirmeli, ihtar ve duyurular yapmalı, halka moral vermeliydi. Nerede olduğunu bilen var mı?

“KARDEŞLERİMİZ, HERKESİ DAYANIŞMAYA VE ORTAK AKILLA HAREKET ETMEYE ÇAĞIRIYOR”

Dün gece enkazlardan çığlıklarını duyduğumuz kardeşlerimiz, herkesi dayanışmaya ve ortak akılla hareket etmeye çağırıyor. Lütfen daha fazla dayanışma ve daha fazla uyumla, en azından bugün kurtarabileceğimiz kardeşlerimizi kurtaralım.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir