Meteoroloji’den sağanak uyarısı!

Meteoroloji, akşam saatlerine dikkat çekerek sağanak ihtarında bulundu. Marmara’nın güney ve batı ile Ege’de ise kuvvetli rüzgar bekleniyor.

Meteoroloji son hava varsayımlarında bilhassa akşam saatlerine dikkat çekerek sağanak ikazında bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran; Türkiye’nin kuzey ve batı bölümlerinin modüllü yer yer çok bulutlu, Marmara’nın Anadolu kesiti, Ege, Batı Karadeniz, İstanbul, Eskişehir ve Çankırı etrafları ile Ankara’nın kuzeybatı ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öteki yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği iddia ediliyor.

Yağışların; Edremit Körfezi etrafı ve Bergama etraflarında kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği varsayım ediliyor.

Rüzgarın çoklukla güney ve güneybatı taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette, Marmara’nın güney ve batısı ile Ege’de güneyli istikametlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Öğle saatlerine kadar, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Balıkesir’in batı kıyı ilçeleri (Edremit, Ayvalık, Burhaniye, Havran ve Gömeç ilçeleri), İzmir’in Bergama etraflarında lokal kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, mahallî dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgâr üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir