Bursaspor formalı Togg teslimi

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanı Mirziyoyev, Togg’un T10X modelini başşehir Taşkent caddelerinde test etti.

Bakan Varank, Togg’un dünyadaki en değerli araba projelerinden biri olduğunu söz ederek “Rekabetçiliğiyle ortaya koyduğu teknolojiyle Türkiye’nin arabası tüm dünyada ses getirecek.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen birinci teslimat merasimi sonrasında akıllı aygıt Togg’un ikinci adresi Azerbaycan olmuş ve Bakanı Varank, Bakü’de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e Anadolu’yu simgeleyen kırmızı renkli bir Togg teslim etmişti. Togg’un yurt dışındaki yeni varış noktası Türk Devletleri Teşkilatı Devir Başkanlığını yürüten Özbekistan oldu.

Bakan Varank, TOBB ve Togg İdare Konseyi Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu, ve Togg idare şurası üyeleri Kamilhan Süleyman Yazıcı (Anadolu Grubu), Bekir Cem Köksal (Zorlu Holding), Murat Yalçıntaş (BMC) ve Serkan Öztürk (Turkcell) ile birlikte Özbekstan’ın başşehri Taşkent’e geldi. Bakan Varank’a ziyaretinde Türkiye’nin Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar eşlik etti.

BURSASPOR FORMASI İKRAM ETTİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yer alan habere nazaran, Varank ve beraberindekiler Özbekistan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Cumhurbaşkanı Mirziyoyev tarafından kabul edildi. İki ülke ortasındaki ticaret hacminin istikrarlı bir biçimde arttığını, öncelikli dallarda bir dizi büyük yatırım projelerinin ortaklaşa hayata geçirildiğini ve ülkeler ortasında sistemli hava seferlerinin arttığı vurgulanan görüşmede Bakan Varank, Togg’un üretildiği kentin kadrosu olan Bursaspor’un üzerinde Mirziyoyev yazılı 16 numaralı formasını konut sahibi cumhurbaşkanına ikram etti.

KESTANE ŞEKERİ İKRAMI

Daha sonra Cumhurbaşkanlığı Sarayının bahçesinde Bakan Varank, Gemlik rengi Togg T10X akıllı aygıtı, içinde araca ilişkin anahtar ve ruhsat ile kolonya ve kestane şekerinin yer aldığı özel teslimat kutusu ile birlikte Cumhurbaşkanı Mirziyoyev’e takdim etti. Bu sırada Bakan Varank, “Bu araba, Bursa’da üretiliyor. Bursa’nın en meşhur tatlısı ise kestane şekeri. Onu da sizlere Bursalıların ikramı olarak takdim ediyoruz.” tabirlerini kullandı.

ATA YURDUN KAPILARI HER VAKİT SİZE AÇIK

Gemlik rengi T10X Akıllı aygıtı teslim alan Mirzayev, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürlerini ve selamlarını ileterek şöyle konuştu: “Bu armağanın manasını biliyorum. Türk devletlerinin dünyadaki başarısı olarak kayıtlara geçecektir. Türkiye’nin neler yapabileceğinin bir göstergesidir. Cet yurdunuzun kapıları her vakit size açıktır”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir